Ripple (XRP) Nedir? Yatırım Yapılır mı? Ripple Nasıl Alınır?

Ripple (XRP) Nedir?


Ripple, küresel bir ödeme ağıdır. Dünya'nın herhangi bir yerindeki herhangi bir para birimine saniyeler için gönderilmesini sağlar. İşlem ücretli düşük ve uygundur. Ripple, eski model Swift veya Wetern Union gibi uluslarası para gönderme sistemlerine rakip olmak için çıktı. Dünya çapında gerçek zamanlı ödeme yapmak için onlarca banka ile çalıştı. Bu bankalar arasında Akbank'ta yer almaktadır.
Bir çok banka şu anda ripple'a katılmış durumda. Ripple'a göre bankalar, Ripple (XRP) kullanarak ödeme başına ortalama 3,5 dolar tasarruf edebilir.


Ripple (XRP) Nedir? Yatırım Yapılır mı? Ripple Nasıl Alınır?


Ripple'a Yatırım Yapılır mı? Ripple Nasıl Alınır? Ripple'a Nasıl Yatırım Yapabilirim?


Büyük ve Küçük yatırımcılar için ideal olan Ripple (XRP) son birkaç yıldır önemli ölçüde değer kazandı. Değerindeki bu yüksek artış hem yatırımcıların hem de bankaların ilgisinden kaynaklanıyor. Şu anda Ripple, Ethereum'dan sonra en değerli kripto para birimine sahiptir ve ikinci en büyük altcoin'dir.
Ripple'ın amacı, XRP’yi gün başına, hatta saat başına ve hatta dakika başına çok fazla değişmeyen istikrarlı bir para birimi yapmaktır. Böylece bankalar para birimini volatilite korkusu olmadan kullanabilirler. Ripple, Bankalara ve ödeme sağlayıcılarına yardımcı olmak için bu riskleri azaltmak ve XRP’yi bankalar tarafından kullanmasını artırmak için BitGo gibi şirketlerle önemli çalışmalar yapıyor.

Ripple satın almak için Türk ve Yabancı borsaları kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları bu borsalardır:


  • Binance (Papara ve Akbank ödeme yolu var ve Türk borsalarına göre düşük işlem ücreti alıyor.)
  • Paribu
  • BTCTürkRipple, 100 milyar XRP koininin 61 milyarına sahip. Yatırımcı güvenini kazanmak için Ripple, 55 akıllı sözleşmeyle 55 milyar XRP’yi “kilitlemeye” karar verdi. Her biri 1 milyar XRP içeren bu akıllı sözleşmelerin her biri her ay, toplamda 55 aylık sürede 55 milyar XRP’yi piyasa sürecek. Yeni XRP’ler sadece kripto para borsaları ve kurumsal şirketler üzerinden piyasaya sürülecek. Böylelikle fiyatını etkilemeyecektir. Uzun vadeli yatırım için ideal bir altcoin'dir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar